İşletmenizi Google Haritalara Eklemek


Google haritalar'da görünmek için ilk yapmanız gereken Google My Business yani benim işletmem kaydınızın olması gerekmektedir.
Bunun için Google Benim İşletmem yazısını okuyabilirsiniz.

Google Haritalar işletmenizin adres ve konum bilgisini gösterir. İşletmemizin hangi saatlerde açık olduğunu görebilir, yol tarifi alabilir ve iletişim bilgilerinize ulaşabilirler.

Bu bilgileri Google benim işletmem sayfanızdaki girdiğiniz kayıtlardan alır.

İşletmenizi haritalara eklemeden önce Google haritalara girip, işletmenizin çevresinde haritalarda ekli olan yerleri kontrol etmenizde fayda var. Çünkü noktaya koyduğunuz yer bundan sonra sizin işletmeniz olacak. Adres kaydınızı düzenli ve tam olarak girin. Çünkü Google size işletmenizi belirlediğiniz adrese Yerel posta ile 6 haneli bir pin yazılı olan bir posta mektup gönderecek.

Bu posta ortalama 2 hafta süre içerisinde belirttiğiniz adrese gelebilir. eğer gelmezse Telefonla da onay kodu alabilirsiniz. Ancak bunun telefonla yapılabilmesi için 2 haftalık zaman zarfının geçmesi gerekmekte. En azından bir hafta geçtikten sonra benim işletmem kısmından da telefon ile onaylama yaptıktan bilirsiniz. Bunun için sizden alan kodu olan sabit bu telefon isteyebilir ya da mobilden bu PİN’i alabilirsiniz. Sabit telefon ya da mobil numara ile pin isteme Google'ın insiyatifindedir.


Dilerseniz bu konu ile ilgili Google Haritalar ve Google Benim İşletmem isimli yazılarımızı okumanızı tavsiye ederiz.


İLETİŞİM

(Simgelere Tıklayıp İletişim Kurabilirsiniz)