Google Benim İşletmem


Google My Business (Benim İşletmem) sahip olmadan önce ilk sahibi olmanız gereken şey web sitesidir. İkinci olarakta bir Gmail hesabı.

Eğer bir web siteniz yoksa onun için buradasınız demektir. Bir web sitesi yaptırmak istiyorsanız sağ alt köşede gördüğünüz WhatsApp ya da destek kısmından iletişime geçebilirsiniz.

Size bir mobil uyumlu web sitesi tasarladığımızı düşünerek Google benim işletmem neden önemlidir detaylar aşağıda.

Firmanızın ismi Google'da arandığından, eğer onaylı bir Google benim işletmem hesabınız yoksa işleri daha da zorlaştırır. çünkü sizin varlığınızı Google My Business (Benim İşletmem)’e ekletmezseniz Google sizin varlığından resmi olarak haberdar olmaz.

Eğer Google haritalar'da da bulunmak istiyorsanız Google My Business (Benim İşletmem) kayıt yaptırarak Google haritalar'da adresiniz ekleyebilir işletmenizi görüntüleyebilirsiniz. Google haritalar'da onay almak Google'ın size bir mektup ile PIN göndermesi ile aktifleştir.

Google Benim İşletmem de dilerseniz amatörce bir web sitesi tasarlayabilirsiniz ancak Google'ın size verdiği yetkiler tam içerik elde etmenize olanak vermez. Ancak yine de destekleyici niteliktedir.

Google benim işletmemde; adresinizi, iletişim telefon bilgilerinizi, web sitenizi, yol tarifini, işletmenizin saat kaçta açılıp kapandığını ve hatta tatil günlerini dahi ekleyebilirsiniz.

Peki bu özellikleri yüklemeniz size ne fayda sağlayacak. Bu özellikleri eklemeniz işletmeniz için Google'ın sizi daha ciddi bir firma olduğunuzu anlamasına yol açar bir arama motorlarında üst sıralara çıkmanız için web sitenizi destekler.

Seo uyumlu Web siteniz, Google benim işletmem ve haritalar müşterilerin ürünlerinize ve verdiğiniz hizmetlerinize daha hızlı ulaşılabilir hale getirmektedir.

Web sitemizi mobil uyumlu bir şekilde tasarladığımız için haritalarda yol tarifi ve aranma daha aktif ve hızlı bir şekilde size ulaşılmasını sağlar. Çünkü web sitenizdeki butonlara tıklandığı anda telefon arama ekranı, ya da yol tarifi al kısmındaki butona tıklayarak haritalar uygulamasının açılması ile yol tarifini kullanıcıya gösterir. Bu da size daha hızlı erişim sağlar.

Yazı içerisinde SEO, Mobil Uyumlu Web Sitesi, Google Haritalardan ve Google üst sıralara çıkmak konularından bahsettik. Aşağıdaki linklerden ilgili konuları da göz atabilirsiniz. Bu konu ile iç içe olan Google Haritalar yazımızı da okuyabilirsiniz..

1- İşletmenizi Google Haritalara Eklemek
2- Google'da Reklamsız üst sıralara çıkma
3- Mobil uyumlu Web Tasarım


Google Benim Benim işletmem Linki
https://www.google.com/intl/tr_tr/business/


İLETİŞİM

(Simgelere Tıklayıp İletişim Kurabilirsiniz)